Javoříčko

Javoříčko
Javoříčko, Foto: Facebook.com

Vítáme Vás na našich stránkách obce Javoříčko, která je součástí obce Luká.

Javoříčko pravda a legendy

Nejstarší písemná zmínka o obci je z roku 1348. Od té doby vesnice několikrát změnila své jméno a až do 5.května 1945 se jednalo o jednu z mnoha tisíců malých obcí v Československu. To se ale změnilo v okamžiku, kdy nacisté celou vesnici vypálili. Dodnes není jasné z jakého důvodu se tak stalo, ale nejpravděpodobněji to bylo z toho důvodu, že místní obyvatelé ukrývali partyzány. Více o této tragédie si přečtěte zde. Chování obyvatel Javoříčka tak nemělo nic společného se zodpovědným hraním hracích automatů v casinu.

Jeskyně Javoříčko

Dalším velkým milníkem obce je datum 15.května 1939, kdy byl pro veřejnost zpřístupněn komplex jeskyní známý pod pojmem Javoříčské jeskyně. Ty vytváří velmi složitý a početný systém domů, propastí a chodeb, který by se dal přirovnat snad jen k nějakému složitému pokerovému systému. Javoříčské jeskyně jsou proslulé především díky krápníkům, o kterých se tvrdí, že jsou stejně tak krásné jako české ženy.

Javoříčko jeskyně
Javoříčko jeskyně, Foto: Facebook.com

Javořické jeskyně otevírací doba

Javořické jeskyně jsou otevřeny od 1.1. do 30.11. Tedy pouze v prosinci jeskyně nejsou přístupné veřejnosti. Každý den je otevírací doba odlišná a proto je dobré si jí předem vždy ověřit a to včetně časy, kdy začínají jednotlivé prohlídky. Ty trvají obvykle 40 až 60 minut. Pokud se jeskyně chystáte navštívit v létě, tak nezapomeňte na to, že v jeskyních je velmi nízká teplota.

Javoříčko ubytování

Pokud se chcete do obce vydat, tak vám na prohlídku jeskyně a památníku obětí vypálení stačí bohatě jeden den. Ale když vás zaujme okolní příroda a rozhodnete se zde strávit svou dovolenou, pak vám doporučujeme pro ubytování rekreační středisko Javoříčko. Zde si užijete nejen krásné procházky v přírodě či dlouhé výběhy v maratónském tempu, ale také mnoho sportovních aktivit jako je fotbal, tenis a nebo nohejbal. A večer si můžete se svými přáteli zahrát třeba i nějakou deskovou hru a nebo si prostě jen tak zazlobit.

Javoříčko akce 2018

Bohužel není v našich silách pravidelně sledovat, jaké akce jsou v obci Javoříčko naplánované a jestli se třeba někdo nechystá oplechovat střechu. Doporučujeme vám proto sledovat oficiální stránky obce www.javoricko.cz.

NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *